Novinky

Slavíme 10 let: Do Ostravy jsme pozvali renomované ekonomy, bankéře a průmyslníky

15. 04. 2024

Renomovaní ekonomové, bankéři a průmyslníci přizvali naše pozvání k debatě věnované 20 letům Česka v EU. Akce proběhla v pátek 12. dubna v ostravském Futureu jako součást oslav 10 let od založení BeePartner. Spolupořadateli akce byli Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a Moravskoslezské inovační centrum (MSIC).

O konkurenceschopnosti a budoucnosti EU a Česka nebo zavedení eura diskutovali členka Evropského hospodářského a sociálního výboru Martina Širhalová s ekonomy Miroslavem Singerem a Petrem Zahradníkem. Zatímco panovala shoda na přínosech vstupu Česka do EU, nebo i na tom, jak Česko přispělo ekonomice EU, v debatě o zavedení eura zaznívaly i protichůdné postoje a argumenty. V druhé části panelu spolu diskutovali ekonomka Helena Horská, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jan Rafaj a generální ředitel Czechinvestu Jan Michal, a to hlavně o možnostech a bariérách dalšího rozvoje českých firem. Akci určenou našim partnerům uvedl předseda správní rady BeePartner David Sventek a vedoucí bruselské kanceláře SP ČR Jana Hartman Radová, moderovali ji Adéla Hradilová z MSIC a Daniel Konczyna z BeePartner.

Diskuze proběhla jako součást oslav 10 let od založení naší společnosti. Slavit budeme během celého roku 2024, kdy jsme mj. přichystali 10 akcí pro naše partnery, veřejnost a zaměstnance.

Souběžně během celého roku přispíváme a taky vybíráme prostředky na podporu místních včelařů. Za každého účastníka akce během oslav přispějeme 10€. Přispět můžete i vy.

Podrobnosti o oslavách 10 let a o tom, jak sami můžete přispět, najdete na https://beepartner.cz/10-let/.

 

všechny novinky