Ing. Michal Banot, MBA

vedoucí BU Business Projects
Své zkušenosti uplatňuje při rozvoji firem, lidí a institucí našeho regionu díky inovačnímu přístupu a vzájemné inspiraci.

Absolvoval ekonomickou fakultu VŠB-TU Ostrava a manažerské studium na Liverpool John Moores University. Od roku 2000 se pohybuje v oblasti regionálního rozvoje. V letech 2003-2004 pracoval na mezinárodním projektu Strategie rozvoje nemovitostí pro podnikání pro mezinárodní konsorcium vedené společností Berman group.

Do roku 2015 působil v Institutu EuroSchola jako projektový manažer pro oblast rozvoje lidských zdrojů a mezinárodní spolupráce a jako statutární zástupce. V letech 2004-2012 působil jako jednatel Institutu informačních technologií, s.r.o., a vedl konzultační středisko Vysoké školy podnikání, a.s. V letech 2009-2010 působil také jako odborný lektor Ministerstva pro místní rozvoj a školil zaměstnance odboru Národního strategického referenčního rámce.

V letech 2007-2014 řídil podnikatelský inkubátor STEEL IT. V roce 2012 vedl vývojový tým simulační hry Market Hero 2.0, která získala Národní cenu kariérního poradenství. Mezi léty 2012 – 2015 vedl platformu STARTUPs, skládající se z pěti inkubátorů a VTP Moravskoslezského kraje. Od roku 2014 působí také jako certifikovaný kouč Agentury CzechInvest a člen Regionální stálé konference pro oblast Podnikavější a inovativnější region.

Kromě rodiny jsou dalšími vášněmi Michala sport, cestování a práce okolo domu.

Všichni lidé